• Dzień Chłopaka po raz 1

• 29 września z okazji Dnia Chłopca uczniowie klas VI i VIIIb wzięli udział w wycieczce do kręgielni w Mławie. Celem wyjazdu było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego, zacieśnianie relacji koleżeńskich. Większość dzieci po raz pierwszy znalazła się w takim miejscu i miała możliwość poznania gry w kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem było lepiej i uczniowie zdobywali coraz więcej punktów. Szybko odkryli, że na osiągnięcie dobrego wyniku wpływa skupienie i precyzja. Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą.
            Dwugodzinny pobyt w kręgielni dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki. Dodatkową atrakcją wyjazdu był wspólny posiłek w postaci pysznej pizzy.

• Przerwy w sportowym stylu

• 23 września nasi uczniowie aktywnie spędzili wszystkie przerwy, ćwicząc z hula-hop i woreczkami. Akcja: "Przerwy w sportowym stylu" została przygotowana i zorganizowana przez uczniów RSU oraz nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej. Po długim i trudnym czasie nauki zdalnej, chcemy zachęcić naszych uczniów do aktywności i wysiłku fizycznego, który ma niezwykle istotny wpływ na prawidłowy rozwój i sprawność organizmu. Inicjatywa aktywnego spędzania czasu wolnego na stałe zagości w naszej szkole. Ostatnie piątki każdego miesiąca spędzać będziemy w sportowym stylu.

• Kolorowe i zdrowe szaszłyki owocowe

• 20 września najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie wykonali owocowe drugie śniadanie. Dzieci z ogromną radością komponowały swoje szaszłyki, nadziewając na patyczki ulubione owoce. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem.
            Przygotowanie deseru dało uczniom wiele satysfakcji i radości, uświadamiając im jednocześnie jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

• Wszystkie śmieci są nasze!

• 16 września 2022r., zgodnie z coroczną tradycją, nasi uczniowie wraz z wychowawcami przyłączyli się do 29. Akcji Sprzątanie Świata - Polska, zorganizowanej pod hasłem: " Wszystkie śmieci są nasze!". Głównym jej celem było uświadomienie ludziom, że wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze, te porzucone przez człowieka i te przez niego posprzątane. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierali nieczystości pozostawione w przyszkolnym lesie, sąsiednich miejscowościach, rowach oraz placu wokół kościoła w Świętym Miejscu. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów, którzy bez wątpienia zdają sobie sprawę z tego, jak poważnym problemem jest zanieczyszczanie naszej Planety oraz jak ważne jest, aby ją odciążać i zapobiegać dalszemu jej zaśmiecaniu. #SSP2022

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 5 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki 🟡. Od samego rana uczniowie RSU realizowali akcję "UWIERZ W SIEBIE!", rozdając wszystkim uczniom i nauczycielom "karteczki motywujące", które zawierały hasła zachęcające do pokonywania ograniczeń i chęci odkrywania w sobie talentów. Inicjatywa ta zapoczątkowała rozmowy z uczniami o ich talentach i mocnych stronach, o tym w jaki sposób mogą je w sobie dostrzec. Ważnym elementem tego dnia było także poznanie historii Vashti, bohaterki książki "Kropka" Petera Reynoldsa oraz wykonanie pięknych i pełnych kreatywności prac plastycznych. Nie zabrakło również "kropkowych" zdjęć w foto-budce wykonanej przez klasę I.

• Bieg szlakiem Kardynała Kakowskiego 2022

• 28 sierpnia 2022r. odbyła się impreza „Odjazdowa Gmina 2022” w Świętym Miejscu. Nasza szkoła była odpowiedzialna za organizację biegów szlakiem Kardynała Kakowskiego wraz z ks. Jackiem Daszkowskim, proboszczem Parafii św. Stanisława w Świętym Miejscu oraz Urzędem Gminy Przasnysz.
            Udział w nim wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w terenu gminy Przasnysz.
            Wyniki w kategorii klasy I – IV
            I miejsce – Tymoteusz Sobieski