• XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

• XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczęliśmy wyjątkowym spotkaniem. Z mecenas Ewą Morawską odwiedziłyśmy miedzy innymoi klasy I-III Szkół Podstawowych w Nowej Krępie. Pani Ewa w interesujący sposób opowiedziała jakimi sprawami adwokaci zajmują się na co dzień, jak wygląda praca prawnika i gdzie ją wykonuje. Kolejna część spotkania upłynęła na czytaniu fragmentów książeczki edukacyjnej pt. „Leśne przygody Misia Adwokata” autorstwa Ewy Ruszkiewicz, wydanej przez Adwokaturę Polską. Historia niesłusznie oskarżonego wilka Filipa przybliżyła dzieciom sylwetkę adwokata przedstawiając go jako postać godną zaufania, pomocną, cierpliwą oraz skuteczną. Następnie pani mecenas zaproponowała dzieciom przymierzenie swojej togi, co sprawiło najmłodszym dużo radości. Na ręce wychowawczyń przekazałyśmy przygotowane przez panią mecenas książki do kolorowania. To było bardzo interesujące spotkanie, dziękujemy pani mecenas.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• W dniu 30.04.2024r. w naszej szkole  odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja . Akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie  wyrecytowali wiersze, zaśpiewali pieśni patriotyczne oraz przybliżyli tło historyczne wydarzeń z 1791 r.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - lekcja biblioteczna

• 23 kwietnia odbyła się lekcja biblioteczna prowadzona przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem. Wspólnie z uczniami klas 1-4 świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej promującej książkę i czytelnictwo.W tym dniu chcieliśmy przypomnieć dzieciom o bogactwie świata książek oraz docenić pracę autorów, którzy swoimi dziełami inspirują i edukują czytelników na całym świecie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w przygotowanej przez bibliotekarki lekcji, przypomniały sobie budowę książki, dowiedziały się dlaczego warto czytać literaturę regionalną oraz poznały książki lokalnego autora , Ś.p. ks. Marka Makowskiego, który napisał „Historię Parafii w Świętym Miejscu” oraz „Kardynał Aleksander Kakowski Metropolita Warszawski (1913-1938). Kalendarium”. Wysłuchano również wierszy napisanych przez ich starszych kolegów i wydanych przez szkołę w tomiku poezji „Kochane Święte Miejsce”. Nie zabrakło też rozmowy na temat ulubionych książek młodzieży, zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek zdecydowanie prym wiódł „Dziennik Cwaniaczka” Jeffa Kinney’a. Następnie zaproszono do konkursu cztery drużyny, pytania były idealnym podsumowaniem wiedzy z przeprowadzonej lekcji. Dziękujemy za aktywny udział, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.

• Wycieczka Przedszkolaków do Warszawy

• 29 kwietnia dzieci z Przedszkola w Starej Krępie udały sie na wycieczkę do Warszawy. Spacerując do Fabryce Norblina dotarły do Smart Kids Planet czyli Centrum Mądrej Zabawy. Zainspirowane miejscem dzieci   robiły zakupy, wysyłały paczki przez allegro.  Poznawały tez tajemnice kosmosu. Następnie w klimatycznym Kinie Gram obejrzały film "Zagadka Klaty Muu".

• Międzynarodowy Dzień Tańca

29 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tańca.Podczas przerw uczniowie naszej szkoły z zapałem i radością ruszyli do tańca i zabaw muzycznych. Taniec usprawnia  ciało i umysł, poprawia samopoczucie, uwalnia od stresu i przede wszystkim daje ogromne pokłady radości i szczęścia. Dlatego w naszej szkole chcemy i lubimy tańczyć!