Aktualności

          • Kolejne "złoto" Jakuba!

          • Dnia 22 maja 2026r w Ostrowii Mazowieckiej odbyły się zawody lekkoatletyczne szczebla miedzypowiatowego. W imprezie sportowej wziął udział uczeń naszej szkoły Jakub Gut. Podobnie jak na zawodach, które odbyły się w Jednorożcu, Kuba nie dał szans rywalom i z czasem 25.40 został mistrzem w biegu na 200 metrów. Zwycięstwo daje Jakubowi awans na zawody szczebla wojewódzkiego, które odbędą się w Warszawie 9 czerwca 2026r.

            Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszego ucznia!

          • Wyniki etapu powiatowego XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci ”Wioski bez troski”

          • Otrzymaliśmy dziś wyniki etapu powiatowego XVI Konkursu Plastycznego dla dzieci "Wioski bez troski". Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach wiekowych:
            a) I grupa – klasy 0 – III;
            b) II grupa – klasy IV – VIII

            Z wielką radością informujemy, że laureatem I miejsca w młodszej grupie wiekowej został Kacper z klasy I, a III miejsca - Asia z klasy II. 
            W drugiej grupie wiekowej zaś, laureatką I miejsca została Nadia z klasy IV, zaś wyróżnienie zdobyła Wiktoria z klasy VII.

            Gratulujemy!!!

          • Dzień Strażaka w przedszkolu

          • Z okazji Dnia Strażaka nasze przedszkole odwiedziła pani Małgorzata Toton, druhna jednostki OSP Szla. Nasz gość opowiedział dzieciom o pracy strażaka, codziennych obowiązkach oraz o tym, jak ważna jest pomoc innym i dbanie o bezpieczeństwo.

            Pani Małgorzata zwróciła również uwagę na to, że coraz częściej kobiety decydują się na wykonywanie tego odpowiedzialnego i odważnego zawodu.

            Podczas spotkania odbyła się także lekcja udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w sytuacji, gdy ktoś przestaje oddychać, jak wezwać pogotowie ratunkowe oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. Rozmawialiśmy również o zasadach postępowania, gdy ktoś się topi, a także co zrobić w przypadku urazu, gdy poszkodowany ma na głowie kask.

            Przedszkolaki poznały również zasady bezpiecznej ewakuacji z budynku podczas pożaru oraz dowiedziały się, jak ważne jest zachowanie spokoju i stosowanie się do poleceń dorosłych i służb ratunkowych.

            Spotkanie było bardzo ciekawe i wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci.

          • Święta majowe

          • 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony świętom majowym. Był on okazją do refleksji nad historią i znaczeniem tych ważnych dat dla Polski.

            Uczniowie zaprezentowali recytacje wierszy o tematyce patriotycznej, wprowadzając podniosły nastrój. Następnie odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom I Dyktanda Patriotycznego. Osobami, których "ó" i "u" stoi zawsze na właściwym miejscu są:

            I miejsce - Angelika Borczon

            Il miejsce - Zofia Goś

            Ill miejsce - Antonina Osowska

            Dużą dawkę pozytywnej energii wniósł pokaz dzieci z klas l - lll, którzy zaprezentowali się w oryginalnych NAKRYCIACH GŁOWY

            W BARWACH NARODOWYCH. Zwycięzcami tego konkursu zostali:

            I miejsce: Antoni Sobieski

            Il miejsce: Mieszko Goliaszewski

            Ill miejsce: Hanna Dębińska

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i włożoną pracę, by pamięć tych dni i poczucie dumy z bycia Polakiem, nigdy w nas nie zgasło.