• Tydzień bezpieczeństwa

• W dniach 15 - 19.05.2023 w naszej szkole odbył się szkolny tydzień bezpieczeństwa pod hasłem "Bezpiecznie w szkole, w drodze i w domu".
            Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z profilaktyką bezpieczeństwa w wielu obszarach, poszerzyć wiedzę i zwiększyć umiejętności pomocy w sytuacjach kryzysowych.

"Dziewięć, dziewięć, siedem i policję masz!
            Dziewięć, dziewięć, osiem - wtedy wzywasz straż
            Dziewięć, dziewięć, dziewięć - pogotowie jedzie,
            Żeby cię ratować, żeby pomóc w biedzie.
            Jeszcze jeden numer, który każdy zna,
            Gdy jest niebezpiecznie: jeden, jeden, dwa!"

W czasie spokania zorganizowanego przez pracownika KRUS z Przasnysza pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy", funkcjonariusz KP PSP w Przasnyszu wraz z ratownikiem medycznym przypomnieli uczniom praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia z fantomami powtarzane od wielu lat pokazały duże umiejętności dzieci w resuscytacji.
            Szkołę odwiedzili również funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Spotkania odbyły się w dwóch dniach, z podziałem na klasy 1-4 oraz 5-8. Tematem przewodnim było bezpieczeństwu ruchu drogowego, a także cyberprzemoc i bezpieczeństwo w szkole. Uczniowie klas 1-3 obejrzeli pokaz multimedialny "Bezpieczna szkoła" zaprezentowany przez pedagoga specjalnego Beatę Lewandowską oraz wykonali wspólnie plakaty dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w drodze i w domu.

• Festiwal Piosenki o Zdrowiu

• 16 maja 2023 roku nasza reprezentacja uczestniczyła w powiatowym etapie XXX Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.
            Duet z klasy II oraz solistka z klasy VI brawurowo wyśpiewały przeboje Sanah z nowymi tekstami przygotowanymi przez nauczycielkę muzyki, poruszającymi tematykę ogólnopojętego zdrowia.
            Konkurencja była ogromna, ale udział przyniósł nam wiele satysfakcji.

• Witaj majowa jutrzenko...

• 28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, wychowawczynie klas 1-3 przygotowały apel je upamiętniający. Była to wspaniała lekcja historii i okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat. Klasa 1 i 2 zaprezentowały pieśni o ojczyźnie natomiast klasa 3 krótką inscenizację. Na zakończenie wszyscy wyśpiewali „Witaj, majowa jutrzenko”. Uczniowie z szacunkiem uczcili to ważne święto narodowe.