• "Bal Jesieni" w oddziałach przedszkolnych

• 18 października w przedszkolu w Starej Krepie odbył się „Bal Jesieni”. Dzieci ubrane w przepiękne jesienne stroje oraz przebrane w kolorowe warzywa, owoce i leśne zwierzęta, bawiły się wspólnie przy ulubionych piosenkach.Zabawy muzyczno – ruchowe i tematyczne zagadki, wprowadziły dzieci w jesienny klimat balu.
             Nie zabraklo również smacznego poczęstunku  Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i
             przygotowanie strojów dla dzieci.

• Wycieczka do Warszawy uczniów klas I-III

• 9 października uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Pierwszym etapem naszej wyprawy było Centrum Mądrej Zabawy "Smart Kids Planet", gdzie dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach rozwijających kompetencje przyszłości - spędzając czas na mądrej zabawie. Uczniowie poznali zakres obowiązków, m.in. sprzedawcy, kuriera, dostawcy, dekoratora wnętrz czy budowniczego, wcielajac się w ich role. Nie zabraklo także zabaw ruchowych w strefie piłkarskiej. Po bardzo kształcącej zabawie i posiłku, udaliśmy się do "KinoGram" na seans pt. "Mavka i strażnicy lasu". To był dzień pełen uśmiechów, pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń, które na pewno pozostaną dzieciom na długo w pamięci.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor – Joanny Glinki, która przywitała wszystkich  zaproszonych gości: panią Danutę Załęską – kierownika referatu obsługi oświaty, nauczycieli emerytów, pracowników szkoły. Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia kwiatów, przyznania nagród Dyrektora dla nauczycieli i pracowników obsługi.Społeczność szkolna przygotowała  widowisko poetycko – muzyczne pt. „Jesienny koncert ze świerszczem”, które zostało dedykowane wszystkim miłośnikom poezji i kochanym nauczycielom w Dniu Ich Święta. Wybrane teksty poetyckie J. Tuwima, J. Lechonia, K. Wierzyńskiego, M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, J. Iwaszkiewicza, L. Staffa interpretowali  uczniowie klasy VII – ich nostalgiczne i nasycone emocjami recytacje wzbudziły zachwyt publiczności. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewniły wokalistki z klasy III, które brawurowo wykonały piosenki: „Idzie jesień” oraz „Cygańska jesień”, zaś chłopcy z klasy V i VI otrzymali burzę oklasków za interpretację kompozycji Czerwonych Gitar „Jesień idzie przez park”. Spektakularny pokaz taneczny do „Deszczowej piosenki” zaprezentowali uczniowie klasy II. Nastrojowa poezja i muzyka oraz wielobarwna  scenografia przeniosła widzów  w klimat złotej, polskiej jesieni. Program artystyczny pokazał, że współczesna młodzież potrafi w niezwykły sposób okazać wdzięczność swoim nauczycielom i wychowawcom, a przy tym jest wrażliwa na piękno poetyckiego słowa.

• Wycieczka do parku linowego w Przasnyszu

• 9.09.2023r z okazji ,,Dnia Chłopaka ", uczniowie klasy IV,V,VI wraz z wychowawcami i rodzicami wybrali się do parku linowego w Przasnyszu. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Po wzmaganiach wspinaczkowych dla wszystkich uczestników wycieczki czekała miła niespodzianka przygotowana przez rodziców.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła " Wisława Szymborska
            29 września obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Nowej Krępie Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Czytanie na głos stymuluje  rozwój , wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Tego dnia nauczyciele oraz uczniowie klas starszych czytali głośno utwory Aleksandra Fredry oraz Jana Brzechwy dla najmłodszych. Dzień Głośnego Czytania był dobrą okazją ,by dzielić się swoją pasją czytelniczą i docenić znaczenie głośnego czytania.

• Kolejna odsłona „ Akademii dla czystego powietrza na terenie Gminy Przasnysz”

• W dniu 6.10.2023r. w naszej szkole  odbył się warsztaty  edukacyjne zorganizowane dla wszystkich uczniów jako kolejna część zadania w ramach  akcji edukacyjno-informacyjnej „Akademia dla czystego powietrza na terenie Gminy Przasnysz”, na którą  Gmina Przasnysz otrzymała dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu Mazowsze dla czystego powietrza 2023r. Warsztaty o tematyce antysmogowej odbyły się w dwóch grupach:  klasy I-III i klasy IV-VIII. Uczniowie dowiedzieli się czym jest smog i jak szkodliwy jest dla naszego organizmu. Zajęcia polegały głównie na  wykonaniu doświadczeń  z użyciem dużej ilości sprzętu laboratoryjnego najpierw przez prowadzących , a następnie pod ich kierunkiem przez samych uczniów. To doskonały sposób na zdobywanie i zapamiętywanie wiedzy.

• Dzień Super Chłopaka

• 28 września świętowaliśmy dzień naszej męskiej brygady. Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy Spidermana, który wzbudził ogromne zainteresowanie i radość wśród najmłodszych uczniów. Nie zabrakło także świetnej zabawy przy muzyce oraz pamiątkowych zdjęć podczas przerw. Odbył się także konkurs na "Najfajniejszego chłopaka" w szkole, którego wyniki zostały ogłoszone podczas dyskoteki zorganizowanej przez dziewczęta z RSU. Oprócz świetnej zabawy przy znanych i lubianych piosenkach, chłopcy wzięli udział w licznych konkursach, m.in. "Męskie karaoke", "Uciekające jabłko""Mumia" lub "Cytrynowy uśmiech". Ten wieczór na pewno wszyscy będziemy miło wspominać. Kolejnego dnia uczniowie klas IV, V i VI wybrali się na wycieczkę do Parku Linowego "Gibon", natomiast dziewczęta z klasy VII przygotowały swoim kolegom miłą niespodziankę w sali lekcyjnej, serwując im uczę dla "ciała i duszy", częstując smakołykami oraz recytując wiersze i cytaty.

W tych dniach w naszej szkole widać było mnóstwo spontaniczności, kreatywności, przedniej zabawy i - co najważniejsze - empatii i przyjaźni.