• Laureaci ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

• Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przasnyszu podsumowała 9 kwietnia 2024r.  I etap XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” . Konkurs ma na celu promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na  terenie gospodarstwa rolnego oraz zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym upowszechnianych poprzez projekt „ Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.

Laureatami w I grupie wiekowej zostały dwie nasze uczennice z klasy II :
            Nadia Golubińska - I miejsce,   Antonina Osowska - III miejsce Serdeczne gratulacje.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej w Nowej Krępie świętowaliśmy Dzień naszej planety-Ziemi. W tym roku wszyscy uczniowie wzięli udział w projekcie ekologicznym "Eko-Gry" tworząc bardzo kreatywne i kształcące gry z surowców wtórnych . Tego dnia na każdej przerwie cała społeczność naszej szkoły mogła wziąć udział w eko rozgrywkach. Gry cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wywoływały radość i zachęcały do niecodziennej aktywności podczas przerw. Nie zabrakło również piosenek dla naszej planety w wykonaniu klas I-III "Ziemia zielona", którą w wyjątkowy sposób, rapując zaprezentowali uczniowie klas II i III   oraz imponujący "Ekorock" z gitarami w wykonaniu klasy I.Jeśli śpiew, to także taniec dla Ziemi - do piosenki "Superhero". Każdy w naszej szkole wie, że krok po kroku, centymetr po centymetrze możemy zmieniać nasz świat

22 kwietnia Przedszkole w Starej Krępie obchodziło  Międzynarodowy Dzień Ziemi  Tego dnia, dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafim.

• Wycieczka klas I-IV

• Dnia 17.04.2024r. uczniowie klas 1-4 wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Ciechanowa. Program wycieczki obejmował spektakl pt." Piotruś Pan", zabawy w parku trampolin Hopa Park oraz posiłek w Mc’Donalds. Oglądając spektakl na scenie kina Łydynia w wykonaniu Formacji Artystycznej „FreakShow”
            uczniowie wybrali się w magiczną podróż do Nibylandii, by przeżyć niezapomniane chwile pełne tańca, akrobatyki i sztuki cyrkowej. Ogromne wrażenie wywarła na uczniach sceneria, tancerze, nastrojowa muzyka oraz efekty świetlne.Następnie dotarliśmy do parku trampolin. Zabawa zaczęła się od rozgrzewki, a potem każdy mógł już bezpiecznie korzystać z wielu atrakcji. Wśród licznych atrakcji były trampoliny, ścieżki akrobatyczne, skoki z wieżyczki na miękką poduchę, zabawy w dmuchanym miasteczku, tor przeszkód czy liczne zjeżdżalnie. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i bawili się świetnie. Po godzinie szaleństw udaliśmy się do McDonalds na posiłek…   , na który z wielką niecierpliwością wszyscy czekali. Wróciliśmy pełni wrażeń.

• Wiosna w przedszkolu

• Wiosna w przedszkolu zawitała na dobre. To doskonała pora, by rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie . Dzieci w przedszkolu siały rzeżuchę oraz sadziły cebulkę. Zanim przystąpiły do pracy dowiedziały się czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu i jak należy o nie dbać. Mali ogrodnicy ochoczo zabrali się do pracy. Zabawa była pełna wrażeń i bogata o nowe doświadczenia i wiadomości.

• Marchewkowe Święto w przedszkolu

• W dniu Marchewkowego Święta dzieci z Przedszkola w Starej Krępie, podjęły kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „WITAMINKI". Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, poszerzenie wiedzy na temat marchewki i jej odżywczych właściwości. Dzieci wzięły udział w zabawach matematyczno-ruchowych przygotowanych przez marchewkę „Maję". Na koniec zabaw każdy przedszkolak mógł skosztować sok marchewkowy.