• Pasowanie na czytelnika

• Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci  dziecka. Głównym celem uroczystości było  zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z  biblioteki szkolnej,  wypożyczania książek  oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim nastąpiło pasowanie na czytelnika,  uczniowie musieli wykazać się  znajomością bajek, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników,  regulaminem biblioteki oraz   prośbami książki. Po uroczystym pasowaniu nastąpiło wypożyczenie pierwszej książki. Dla pierwszoklasistów ten dzień  był pełen wrażeń, zapewne  na długo  pozostanie  w ich pamięci.

• Dzień Ziemi

• Świętowanie Dnia Ziemi w naszej szkole zaczęliśmy już 20 kwietnia. RSU wraz z opiekunem, Moniką Sobocińską przygotowała wiele zadań i informacji na temat tego, jak należy chronić środowisko, segregować odpady oraz na czym polega recykling♻️. Tego dnia najmłodsi uczniowie zaprezentowali się pięknie, śpiewając piosenkę pt. "Świat w naszych rękach", uświadamiając nam wszystkim, że to my jesteśmy odpowiedzialni za stan naszej planety. Wspaniałą inicjatywą okazał się konkurs plastyczny pt. "Zabawka ze skrawka - czyli drugie życie śmieci", w którym uczniowie wykonywali wspaniałe przedmioty, zabawki z surowców wtórnych ♻️. Projekt ten miał na celu uświadomienie uczniom, że z czegoś, co jest nam już niepotrzebne, można zrobić coś pięknego, potrzebnego i niepowtarzalnego. To był taki nasz "mały" recykling. Kolejny dzień świętowania spędziliśmy na oczyszczaniu ze śmieci najbliższej okolicy. Każdy w szkole wie, że niesienie pomocy naszej Ziemi to nasz obowiązek 🌎♻️

• Profilaktycznie - dla bezpieczeństwa!

• 17 kwietnia w naszej szkole odbyło się zainicjowane przez panią dyrektor spotkanie rodziców ze specjalistą ds. profilaktyki społecznej i nieletnich, kom. Pawłem Rykowskim. Funkcjonariusz przybliżył rodzicom zagadnienia dotyczące przestępczości nieletnich oraz zasady odpowiedzialności, w świetle obowiązujących przepisów.

• (Insta)Logiczny Laureat!

• Jakby nie było - mamy sukces! Aleksander Obrębski z klasy VI uzyskał drugi wynik w powiecie przasnyskim wśród uczestników finału konkursu InstaLogik!
            Gratulujemy!

• Laureaci konkursu KRUS

• 13 kwietnia 2023 r. Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przasnyszu podsumowała I etap XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” - wśród laureatów nasi uczniowie!
            Z 3 szkół z terenu Gminy Przasnysz zgłoszono 15 prac - z czego większość przygotowali nasi uczniowie.
            Wyniki konkursu w II grupie wiekowej:
            II miejsce - Katarzyna Sebastiańska, ucz. kl. 6,
            III miejsce - Kacper Golubiński, ucz. kl. 4,
            Wyróżnienie - Tymoteusz Sobieski, uczeń kl.4.

Gratulujemy!

• Próbne egzaminy online

• Dla uczniów, którzy chcą się przygotować do egzaminu w najlepszy możliwy sposób, przygotowano bezpłatne próbne egzaminy, które odzwierciedlają standardy egzaminacyjne i zostały stworzone przez doświadczonych egzaminatorów.

W ramach próbnych egzaminów ósmoklasisty czekają na uczniów aż 34 arkusze z języka polskiego i matematyki. Dzięki temu, będą mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności w praktyce, a także poznać standardy egzaminacyjne.

W ramach próbnego egzaminu ósmoklasisty, uczniowie zmierzą się z różnymi formami pytań, w tym zarówno pytaniami otwartymi, jak i zamkniętymi.

Więcej informacji na temat próbnego egzaminu ósmoklasisty znajdziecie na stronie internetowej: http://dyktanda.pl/egzamin-osmoklasisty/

Arkusze przygotowane przez doświadczonych egzaminatorów odzwierciedlają standardy egzaminacyjne, co pozwoli na zapoznanie się z formą i treścią zadawanych pytań.

Serdecznie pozdrawiamy,
            Zespół Dyktanda.pl i Mathematics.live