• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

• Uroczysta inauguracja roku szkolnego to dla społeczności Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie zawsze wyjątkowe i doniosłe wydarzenie, do którego przywiązujemy szczególną wagę i które z chęcią celebrujemy. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Otwarcia uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 dokonała pani dyrektor Joanna Glinka. Powitała wszystkich zebranych rodziców, przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, życząc uczniom wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o tożsamość i marzenia dzieci. Życzyła także, aby rok ten upłynął na spełnianiu marzeń, a każda mała porażka była fundamentem przyszłego sukcesu.

W części oficjalnej uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas I rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera uroczystej powagi i szacunku dla tradycji.

Następnie uczniowie starszych klas zaprosili wszystkich zebranych na wspaniałą ucztę literacką związaną z tegoroczną odsłoną akcji Narodowe Czytanie ”Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wszyscy na chwilę przenieśli się do czasów romantyzmu, poznali twórczość naszego wieszcza narodowego oraz fragment ballady „Świtezianka”.

Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego oraz spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.

• Żywa lekcja historii

• 20 maja 2022r. uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu: Aleksandra Karwacka, Kamil Płocharczyk, Kacper Szczepański i Janek Liszewski pod opieką Bogusława Brykały przeprowadzili w ramach zadań konkursowych "żywą lekcję historii". W pięknej i nowocześnie wyposażonej klasopracowni, Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie, przybliżyli młodzieży postać i miejsca związane z postacią Zacheuszu Wiktora Nowowiejskiego ps. Jeż.