• Logicznie!

• Po raz pierwszy reprezentant naszej szkoły, Aleksander Obrębski z klasy VI, podjął wyzwanie uczestnictwa w konkursie InstaLogik.  28.10.2022 r. zakończył się pierwszy etap zmagań i zostaliśmy zaskoczeni wynikiem naszego ucznia! 71% punktów dało Olkowi kwalifikację do II etapu.
            W listopadzie odbyło się szkolenie przed drugą częścią konkursu, która została przeprowadzona 10.12.2022 r. Olek znowu pokazał klasę kwalifikując się do trzeciego etapu z wynikiem 59% punktów i nie czeka z założonymi rękami - podjął "Zimowe Wyzwanie InstaLogika".
            Czekamy teraz na trzeci etap i zaciskamy kciuki za powodzenie i na tym etapie!!!!

• Dzień bez opakowań foliowych

• #dzieńbezopakowańfoliowych #dbamośrodowisko #ekologia
            23 stycznia przypada Dzień bez Opakowań Foliowych. Ma on nas skłonić do refleksji i dostrzeżenia negatywnych skutków użytkowania opakowań z tworzyw sztucznych oraz zaprzestania stosowania na co dzień plastikowych produktów. Uczniowie naszej szkoły tego dnia przynieśli swoje kanapki, przekąski, owoce i inne pyszności w papierowych torebkach, które własnoręcznie ozdobili.

• W Płocku

• 10 stycznia 2023r. klasy V – VIII z naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do Płocka.
            W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Opowieść wigilijna” oparty na podstawie utworu Karola Dickensa. Wszyscy byli zachwyceni, kiedy rozbłysły światła reflektorów, a scena zapełniła się różnymi postaciami. Uwagę przykuwały nietypowe stroje aktorów oraz XIX - wieczna scenografia, która oddawała klimat epoki. Gra aktorów pełna była swobody i naturalności. Towarzyszyła jej wspaniała oprawa muzyczna, która pomagała zrozumieć uczucia postaci i wprowadzała w odpowiedni nastrój. Przedstawiona historia wielokrotnie nas rozbawiła, momentami zasmuciła, wzruszyła i skłoniła do refleksji. Po przedstawieniu widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami i okrzykami radości. Wspaniałą niespodzianką okazało się bezpośrednie spotkanie z aktorami i wspólne zdjęcie.
            Kolejnym punktem programu był pobyt w kręgielni. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny.
            Wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

• Orszak Trzech Króli A.D.2023

• 6 stycznia 2023r. na Świętym Miejscu odbył się Orszak Trzech Króli. Organizatorami byli: Proboszcz Parafii Święte Miejsce oraz Wójt Gminy Przasnysz. Współorganizatorami byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Krępie oraz Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie.
            Patronat honorowy nad uroczystością objął Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski
            Trzy orszaki wyruszyły punktualnie o godzinie 11:30 z trzech wiosek przykościelnych. Na czele każdego orszaku jechał w konnej dorożce król, któremu towarzyszyli zaproszeni goście. Z Nowej Krępy wyruszył Orszak Europejski koloru zielonego, prowadzony przez króla Melchiora niosącego złoto. Wśród licznych uczestników tego orszaku byli też uczniowie z rodzinami i nauczyciele naszej szkoły. W czasie mszy zamiast kazania zaprezentowane zostały jasełka przygotowane przez uczniów z naszej szkoły pod kierunkiem Pani Katechetki Mileny Dzieleńskiej. Tegoroczna jasełkowa scena to Walka Dobra ze Złem.
            Po mszy na placu przy kościele przeprowadzone zostały konkursy:
            - konkurs na podchody z Biblią, kierowany był do wszystkich młodych uczestników orszaku. Dzieci szukały na terenie kościoła i w obrębie parkanu ukrytych w różnych miejscach fragmentów Biblii. Zwycięzcami byli Ci, którzy
            znaleźli najwięcej wersów.
            - w konkursie na najaktywniejszy orszak każdy z uczestników wrzucał cukierek koloru swojego orszaku do wspólnego koszyka. Ten orszak, który zgromadził najwięcej cukierków swojego koloru wygrał konkurs.
            - dla dorosłych konkurs na najlepiej zaśpiewaną kolędę.
            Ponadto zostały wręczone nagrody dla zwycięzców wcześniej przeprowadzonego konkursu plastycznego „Trzej Królowie u żłóbka” wśród uczniów wszystkich szkół Gminy Przasnysz czyli Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, Lesznie, Bogatym.
            We wszystkich konkursach nagrodami były słodycze ufundowane przez Wójt Gminy Przasnysz.