• Dzień Edukacji Narodowej 2022

• 13 października w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia, która została zorganizowana przez uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej. Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły kwiatów, przyznania nagród Dyrektora dla nauczycieli i pracowników obsługi. Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierowała w stronę grona pedagogicznego dyrektor szkoły - Joanna Glinka, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela. Słodkie życzenia popłynęły również od RSU oraz Rady Rodziców na czele z panią przewodniczącą, która przekazała piękny tort na ręce pani Dyrektor.
            Następnie uczniowie zaprosili wszystkich zebranych na wycieczkę do XV - wiecznego Krakowa. Widzowie mieli okazję poznać historię Dobromiły, która kochała naukę ponad wszystko i jej marzeniem było zdobywanie wiedzy w Akademii Krakowskiej. Wraz z Dobromiłą i młodymi żakami można było zwiedzić malowniczy Stary Rynek, usłyszeć grany z wieży hejnał oraz odbyć spacer ulicami Krakowa, dowiadując się przy tym wielu nowych rzeczy o tym mieście. Nie mogło również zabraknąć polskiego ludowego tańca – Krakowiaka w wykonaniu uczniów klasy II.
            Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 7 października 2022 roku przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ta ważna umiejętność przydaje się nie tylko w czasie zajęć "Królowej Nauk" czyli matematyki, ale również na innych lekcjach. W tym dniu uczniowie powtarzali tabliczkę na wszystkich lekcjach (zarówno w sposób tradycyjny jak i z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych), a także przygotowali własną wielką kolorową tablicę mnożenia.

• Dzień Chłopaka po raz 2

• Dzień Chłopaka to okazja nie lada. Dziewczęta z RSU wraz z opiekunką postanowiły uatrakcyjnić ten dzień swoim kolegom. Zorganizowana w czwartek dyskoteka stanowiła świetną okazję do wspólnego tańca (w kole, "Belgijka") i przeprowadzenia konkursów (przysiady z woreczkiem, kręcenie hula-hop, wiązanie krawatów, "gorące krzesła"). Zabawom towarzyszyła fotoramka z męskimi gadżetami.