Dokumenty szkolne
Deklaracja Dostępności
Wstęp
Szkoła Podstawowa im mjr. Henryka Sucharskiego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego o nazwie https://spkrepa.edupage.org/Data publikacji strony internetowej: 2021-02-08
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-09
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej :
- publikowane nagrania wideo nie posiadają audiodeskrypcji lub treści alternatywnej.
- zdjęcia z wydarzeń nie posiadają opisów alternatywnych
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności
- dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi.
- pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich
plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie.
- na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-02-08 . Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt
osobiście, listownie lub mailowo:
Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego
Nowa Krepa 34 A
06- 300 Przasnysz
-telefonicznie: +48 297512023, w godzinach pracy szkoły;
przez e-mail: zs-krepa@wp.pl
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. Osobą kontaktową jest Renata Bonisławska - Sikorska.
Postępowanie odwoławcze
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formie alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich (link do strony internetowej: https://www.rpo.gov.pl/)
Dostępność architektoniczna
- Budynek wolnostojący, jest bardzo łatwo identyfikowalny poprzez duży napis na ścianie frontowej od strony ulicy, w którym mieści się siedziba Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego, usytuowany jest we wsi Nowa Krepa 34 A, 06- 300 Przasnysz.
- Przed szkołą znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
- Budynek ma 2 kondygnacje, posiada cztery, jasno oświetlone wejścia. Do wszystkich wejść prowadzą schody. Dwa główne wejścia: B od dziedzińca szkoły i wejście D do nowej części szkoły są ze specjalnie przystosowanym podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Wejście pozwala na swobodny wjazd wózkami. Wejście A od ulicy i wejście C od dziedzińca szkoły przy bibliotece szkolnej takich podjazdów nie posiadają.
- Drzwi wejściowe do obiektu oraz wszystkie drzwi wewnętrzne do poszczególnych pomieszczeń są bezprogowe.
- Schody pomiędzy kondygnacjami posiadają stopnice, a pierwszy i ostatni stopień są oznaczone w sposób kontrastowy względem powierzchni schodów na żółto – czarno.
- Na klatkach schodowych zamontowane są poręcze.
- W korytarzu głównym przed drzwiami do poszczególnych pomieszczeń umieszczone są na podłodze pasy kontrastowe ( ciemne czarne litery na żółtym tle).
- W szkole funkcjonuje zasilanie awaryjne, które zapewnia oświetlenie dróg ewakuacyjnych w przypadku wyłączenia instalacji elektrycznej.
- Nie ma możliwości przemieszczania się na wózku inwalidzkim pomiędzy poziomami.
- W budynku nie ma windy.
- Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.
- W holu wejściowym, znajduje się miejsce na odpoczynek wyposażone w krzesła ze stolikami tak rozmieszczonymi, by mogły z nich również korzystać osoby poruszające się na wózku.
- Do pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami (osobom z niepełnosprawnością, osobom starszym), wyznaczony jest pracownik szkoły.
- W szkole nie ma pętli indukcyjnych.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, nie można skorzystać z tłumacza języka migowego.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.