• Konkurs czytelniczy

          • 16 grudnia 2021r. w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy dla klas I - III pt. "Czytamy baśnie H.Ch.Andersena". Głównym celem spotkania było promowanie czytelnictwa, popularyzacja baśni Andersena oraz sprawdzenie stopnia ich znajomości. W konkursie zmierzyło się 15 uczniów. Uczestnicy konkursu czytali fragment baśni, rozwiązywali krzyżówki oraz dopasowywali tytuły z rozsypanki wyrazowej do ilustracji z baśni. Szkolna komisja konkursowa przyznała wszystkim uczestnikom nagrody książkowe i dyplomy.
            Na zakończenie konkursu czytelniczego, uczniowie klasy pierwszej wprowadzili nas w świąteczny nastrój układem tanecznym do piosenki "Jingle bells".

          • Warsztaty ekologiczne

          • 10 grudnia uczniowie klas V - VII Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie wzięli udział w warsztatach ekologicznych przeprowadzonych przez panią Magdalenę Tworkowską – Łada, których celem było rozpowszechnienie proekologicznych zachowań i nawyków uczniów. Zajęcia dotyczyły gospodarowania odpadami w gminie Przasnysz. 
            Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną, z zainteresowaniem wysłuchali zagadnień dotyczących konieczności segregacji śmieci, zwłaszcza w aspekcie prowadzonych działalności gospodarczych, w tym także w rolnictwie, wytwarzanymi odpadami i sposobem ich zagospodarowania. 
            Dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie dowiedzieli się, że segregowanie przez nich odpadów ma duży wpływ na obecny i przyszły stan środowiska.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Miękki, puchaty, z łatką, klapniętym uszkiem. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
            W ramach obchodów tego miłego święta w Szkole Podstawowej w Nowej Krępie uczniowie samodzielnie wykonali misiowe maski oraz eko – misie. Najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zaprezentowania swojego misia kolegom oraz  zabawy z pluszakiem.
            Przedstawiciele samorządu uczniowskiego uwiecznili twórcze prace uczniów na  pamiątkowych zdjęciach.

          • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

          • W dniu 10 listopada 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie wzięli udział  w akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11.
            W tym dniu zorganizowano również inne uroczystości patriotyczne, uczniowie każdej klasy zaśpiewali wybraną przez siebie pieśń patriotyczną, przedstawiając też jej historię. Wszyscy obejrzeli  krótkie filmy przedstawiające sylwetki ojców niepodległości. 

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji Rada Samorządu Uczniowskiego przygotowała program artystyczny pt. „W poszukiwaniu szczęścia”. 
            Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i wychowawców za to, że uczą dzieci i młodzież, jak dostrzegać szczęście, które jest na wyciągnięcie dłoni. Znajdziemy je przecież: w naszym domu, szkole, miejscu pracy i w naszym sercu.
            Uczniowie wyrazili najpiękniejszą formę szczęścia, jaką jest wdzięczność za codzienny trud pracy, czujność i troskę o dobro wychowanków.

          • Myślę, więc nie śmiecę

          • 17 września 2021r., zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”. Głównym jej celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za naturalne środowisko. Akcja pokazała młodzieży, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka  śmieci,  lecz głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

          • Akcja - reintegracja

          • Po powrocie uczniów do szkoły po okresie nauki zdalnej, nauczyciele i wychowawcy zatroszczyli się o integrację zespołów klasowych.
            17 września, w ramach Dnia Chłopca również, uczniowie klasy VIII wybrali się do Kina Mazowsze w Makowie Mazowieckim. Pogoda sprzyjała też spacerowi, nawet udało się lody znaleźć.
            Dnia 1 października uczniowie klasy VIIb, VI i V miło spędzili czas w kręgielni w Mławie.Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych i zacieśnienie relacji koleżeńskich. Pobyt w kręgielni dostarczył wiele radości i niesamowitych wrażeń.Ogromną frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów.Na koniec został wyłoniony zwycięzca, który otrzymał statuetkę.
            Również 1 października najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Jeździeckiego Sebory, gdzie zwiedzili mini zoo, stajnię, odbyli ekscytującą przejażdżkę bryczką oraz reintegrowali się przy wspólnym stole jedząc przepyszne kiełbaski z grilla.
            Klasa VIIa miło spędzała piątkowe popołudnie na obiekcie Nadleśnictwa Przasnysz w Przejmach. Wspólnie świętowali Dzień Chłopca.
            Klasa V zaś integrowała się odświętnie w czasie ekologicznego śniadanka.
            To były dni pełne wrażeń.

          • Jabłkowy zawrót głowy

          • Żaden owoc nie ma tak starej tradycji jak jabłko. Jabłka działają jak miotełki w naszych jelitach, wymiatają niestrawione resztki pokarmowe, myją zęby, ułatwiają regularność wypróżnień, leczą biegunki i zaparcia. Myte, jadane ze skórką, w skład której wchodzi wapń i krzem działają korzystnie na włosy, paznokcie i cerę. Zawartość polifenoli, antyoksydantów czy błonnika sprawia, że jabłko może ubiegać się o miano króla owoców. 28 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie włączyli się w obchody Światowego Dnia Jabłka. 
            Z tej okazji nie mogło zabraknąć degustacji pysznych, zdrowych i rumianych jabłek różnych odmian. Dzieci i młodzież wykonywali jabłkowe stworki, kolorowanki, rozwiązywali quiz: „Wszystko o jabłku” oraz wzięli udział w konkurencjach sportowych z jabłkiem w roli głównej, takich jak:  „Ugryź mnie”, „Jabłkowy wyścig” czy „Wędrujące jabłko”.

          • Jesień

          • W nasze kalendarze i... okna zawitała jesień!

            Tak na wesoło Marcin Daniec mówił kiedyś o niej:

            "Idzie jesień w wielkich butach, worek liści niesie.
            Wszystkie dzieci są wnerwione, bo się zaczął wrzesień.
            A z jesienią i wraz z wrześniem, trzeba iść do szkoły ...
            Jednakowo więc taraszą - prymusi, matoły...
            I dozorca jest wnerwiony, bo ma więcej śmieci 
            - oprzezywał taraszącą małą grupkę dzieci, 
            bo mu oczywiście rozgrzebały liście, co je miał na kupie,
            więc dozorca ma to wszystko... do pozamiatania!"

          • Pasowanie na przedszkolaka w OP "B"

          • W poniedziałek, 20 września 2021 w Oddziele Przedszkolnym B w Starej Krępie odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla dzieci. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Każdy "kandydat" został uroczyście pasowany gigantyczną kredką. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz drobny upominek.

          • Dzień Kropki

          • 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to czas dobrej zabawy, odkrywania w sobie talentów i kreatywności. 

            W naszej szkole najmłodsi uczniowie już od samego rana cieszyli się tym dniem. Obejrzeli film na podstawie książki "The Dot" P.H. Reynolds'a, tworzyli kropkowe plakaty, obrazki oraz zakładki do książek.

            Najstarsi uczniowie również włączyli się do świętowania tworząc pełne kreatywności i wyobraźni prace plastyczne.

          • Narodowe czytanie 2021

          • 6 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole jubileuszową, dziesiątą odsłonę Narodowego Czytania. Akcja ta jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012r., a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł narodowych. Tym razem była to „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. 
            Uczniowie klas VII i VIII w krótkiej scence przedstawili tytułową bohaterkę i jej najbliższą rodzinę.  Dulska ( w  roli głównej Natalia Grabowska) ma podwójną moralność: dba o pozory, opinię innych, dla niej  najważniejszym celem i priorytetem staje się to, co powiedzą o niej inni ludzie. Żadne niedociągnięcie nie jest złe, jeśli zostanie załatwione w czterech ścianach domu.
            „Narodowe Czytanie” to doskonała okazja, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami polskiej literatury.

          • Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty

          • 1 września 2021r. w Szkole Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego w Nowej Krępie na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022 połączone z ceremonią przyjęcia najmłodszych kolegów, koleżanek w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani dyrektor Joanny Glinka, która powitała zebranych gości i skierowała ciepłe słowa do przyszłych pierwszoklasistów. Pani Dyrektor życzyła dzieciom, aby rozpoczynająca się szkolna przygoda była ciekawa i dostarczyła im wiele radości.
            Następnie w  obecności rodziców, dyrekcji i wychowawczyni odbyło się ślubowanie, po którym nastąpiło symboliczne pasowanie na ucznia klasy pierwszej. W niezwykle podniosłej atmosferze przed Sztandarem Szkoły uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Z okazji tej uroczystości uczniowie otrzymali drobne upominki.
            Na zakończenie najmłodsi uczniowie wraz z rodzicami zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia.

          • Bieg szlakiem kardynała Kakowskiego

          • W programie festynu "Odjazdowa Gmina" znajdowały się również „Bieg szlakiem kardynała Kakowskiego”. Biegi zostały przeprowadzone w trzech kategoriach na dystansie 120 m. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
            Kategoria klas I-III
            I miejsce – Tymoteusz Sobieski
            II miejsce – Igor Grzankowski
            III miejsce - Piotr Maruszewski
            Kategoria klas IV-VI
            I miejsce – Kamil Goliaszewski
            II miejsce – Jakub Gut
            III miejsce - Aleksander Obrębski
            Kategoria klas VII-VIII
            I miejsce – Krystian Szczęsny
            II miejsce – Bartosz Przybylski
            III miejsce – Marcin Zalewski
            Łącznie we wszystkich biegach było kilkudziesięciu uczestników.
            Za organizację biegów odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz edukacji wczesnoszkolnej.

          • Znowu są wakacje!

          • Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,
            jutro wakacje, lekcje skończone!
            Przeszliśmy wszyscy z klasy do klasy,
            z trzeciej do czwartej, z czwartej do piątej:
            choć na świadectwach trójki są czasem,
            więcej jest na nich czwórek i piątek.

            A teraz wszystkich czeka nagroda:
            wakacje, wczasy, słońce, pogoda,
            gorący piasek, szum morskiej fali,
            kuszący zapach lasu z oddali.
            A w lesie piękne ptaków piosenki
            i chmurki lotne, i czysty błękit.
            Pachnące kwiaty na łąkach w trawie,
            kąpiel w jeziorze, łódka na stawie,
            perlista rosa na listkach w borze,
            złociste pola, rzeka i morze.

            /Na wakacjach - Czesław Janczarski/

            Rok 2020/2021 możemy uznać za zamknięty!