• Andrzejki

          • W czwartek, 24 listopada, aby tradycji stało się zadość, uczniowie RSU wraz z opiekunem przygotowali dla całej społeczności szkolnej zabawy i wróżby andrzejkowe. Już od samego rana główny korytarz naszej szkoły zamienił się w zaczarowany świat magii i wróżb. Na przerwach uczestnicy andrzejkowych szaleństw z zaciekawieniem przekłuwali papierowe serca, aby poznać imię przyszłej sympatii, wybierali magiczny kubek z przepowiednią lub kręcili zaczarowaną butelką, aby dowiedzieć się, kim zostaną w przyszłości. Wróżby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, a także nauczycieli. Nie zabrakło także naszego tradycyjnego, andrzejkowego tańca do piosenki " Łowcy Gwiazd".

            To jeszcze nie koniec atrakcji, ponieważ po lekcjach zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa, która okazała się świetną okazją do dobrej, wspólnej zabawy, w trakcie której odbyło się malowanie twarzy oraz wiele tańców znanych i lubianych przez uczniów.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • "Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś!"

            25 listopada za sprawą RSU, Świetlicy oraz Biblioteki szkolnej w niezwykły sposób obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia .

            Tego dnia wszyscy uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego, pluszowego przyjaciela, który bez wątpienia umilił im czas spędzony na lekcjach, a także uchronił od odpytywania .

            W ramach obchodów tego miłego święta, uczniowie poznali historię pluszowego misia, wysłuchali bajek, których jest głównym bohaterem oraz uczestniczyli podczas przerw w zabawach ruchowych ze swoim pluszakiem.

          • Narodowe Święto Niepodległości i Dzień Patrona

          • W dniu 14 listopada 2022 r. w naszej odbyła się uroczystość uczczenia 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i 34 rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Nowej Krępie imienia majora Henryka Sucharskiego – dowódcy obrony Westerplatte w dniach od 1 do 7 września 1939 r. 
            Na początek wszyscy wysłuchali hymnu państwowego granego przez uczniów szkoły – członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP w Starej Krępie, a następnie koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów z poszczególnych klas. 
            Aby uczcić rocznicę nadania szkole imienia uczennice klasy VIII A przedstawiły prezentację multimedialną poświęconą Henrykowi Sucharskiemu. Następnie przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie wiedzy o Patronie. Uczniowie klas I-IV układali puzzle Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, kolorowali symbole narodowe, rozwiązywali wykreślankę literową.
            Uczniowie klas V-VIII odpowiadali na pytania z życiorysu mjr. H. Sucharskiego, historii szkoły, Klubu Szkół Westerplatte. Każdy chętny uczeń mógł również wziąć udział w konkursie online poświęconym Patronowi Szkoły. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu tematyki konkursu.
            Uczniowie przypomnieli też postać Henryka Sucharskiego i bohaterską obronę w 1939 r. przygotowując plastyczne kolaże, które stanowiły piękną i ciekawą dekorację w tym dniu.

          • Kulturalna szkoła na Mazowszu

          • 10 listopada uczniowie klas VI – VIII wyruszyli na wycieczkę do Opinogóry i Ciechanowa zorganizowaną dzięki dofinansowaniu w ramach programu Samorządu Województwa Mazowieckiego: „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Głównym jej celem było: upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Mazowsza jako zadania spełniającego ważne funkcje wychowawcze i edukacyjne.
            Program wyjazdu obejmował m.in. zwiedzanie obiektów w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze oraz Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach muzealnych pt. „Romantyczna moda” oraz „Życie codzienne w średniowiecznym zamku”.
            Niezapomniane wrażenia i świetną zabawę zapewniła wizyta w Hopa Parku. Na powierzchni 1000 m²  uczniowie mogli korzystać z rożnych stref trampolin oraz najnowocześniejszych atrakcji.
            Zdobyte doświadczenia i przeżycia na pewno zostaną na długo w pamięci.

          • Rok Ignacego Łukasiewicza

          • Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem realizuje projekt „Rok Ignacego Łukaszewicza w Gminie Przasnysz” organizowanego w ramach programu ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie obejrzeli wystawę pt. „Ignacy Łukasiewicz – pionier przemysłu naftowego”. Wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów , nauczycieli i pracowników szkoły.

          • Profilaktyka stomatologiczna

          • W dniu 7 listopada 2022 r. do naszej szkoły przyjechał Dentobus. Wszyscy chętni uczniowie kl. I-VIII, których rodzice wyrazili zgodę na badania mieli wykonaną profilaktykę stomatologiczną ( przegląd stomatologiczny, instruktaż higieny jamy ustnej) przez personel medyczny Centrum Medycznego Corten Medic/ Corten Dental. Każdy uczeń otrzymał po przeglądzie indywidualny plan leczenia zębów.

          • Nasze rady na odpady

          • W naszej szkole corocznie podejmowane są działania w zakresie ochrony środowiska i recyklingu. Naszą placówkę otaczają tereny leśne, dlatego problemy związane z ochroną środowiska są szczególnie bliskie dla całej społeczności szkolnej.
            „Nasze rady na odpady” to projekt edukacji ekologicznej, który był przeznaczony do realizacji w roku szkolnym 2021/2022 i kontynuowany we wrześniu do końca października roku szkolnego 2022/2023. Przystąpili do niego nauczyciele, uczniowie szkoły podstawowej, ich rodzice oraz społeczność lokalna przy współudziale Urzędu Gminy Przasnysz. Głównym jego celem było szerzenie wiedzy na temat gospodarki cyrkularnej (obiegu zamkniętego), w tym sposobów ograniczania powstawania odpadów oraz kształtowanie w całym społeczeństwie właściwego zachowania w środowisku i aktywnych działań na rzecz jego ochrony.
            Od początku roku szkolnego uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęciach edukacyjnych na temat segregacji śmieci, czystości powietrza. Przeprowadzali liczne eksperymenty i doświadczenia. Brali udział w wycieczkach, konkursach, warsztatach. O swoich działaniach informowali na gazetkach informacyjnych w szkole, stronie internetowej i opracowanej ulotce dla dzieci i rodziców oraz społeczności lokalnej.

            Nasze_rady_na_odpady - sprawozdanie

          • Dzień Dyni

          • W Dniu Dyni dzieciaki z oddziału przedszkolnego A poznawały walory dyni, obowiązywał kolor pomarańczowy oraz było wiele zabaw dyniowych:  przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku, dyniowe kręgle czy slalom z dynią. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną.

          • Dzień Papieski

          • 21 października 2022r. upamiętniliśmy naszego papieża Jan Paweł II, który 44 lata temu został wybrany na Stolicę Piotrową. Tegoroczny apel z okazji XXII Dnia Papieskiego wspominał X encyklikę Ojca Świętego „Veritatis Splendor” („Blask Prawdy”). Uczniowie klasy 1, 2 oraz 6 w krótkim wystąpieniu przypomnieli o trzech wartościach – PRAWDZIE, WOLNOŚCI, MIŁOŚCI, które tworzą nierozerwalny związek naszej wiary z życiem moralnym. Przewodnikami byli „młodzi święci” w postaci św. Stanisława Kostki, bł. Carla Acutisa oraz św. Tarsycjusza.

            Na koniec występu, miał miejsce konkurs z wiedzy o życiu Jana Pawła II. Wygrani mogli zasmakować przepysznych kremówek, ulubionego deseru Karola Wojtyły.

            Powtórka wystąpienia miała miejsce w kościele parafialnym w Świętym Miejscu 30 października o 11.30.

          • Dzień Edukacji Narodowej 2022

          • 13 października w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia, która została zorganizowana przez uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej. Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły kwiatów, przyznania nagród Dyrektora dla nauczycieli i pracowników obsługi. Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierowała w stronę grona pedagogicznego dyrektor szkoły - Joanna Glinka, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela. Słodkie życzenia popłynęły również od RSU oraz Rady Rodziców na czele z panią przewodniczącą, która przekazała piękny tort na ręce pani Dyrektor.
            Następnie uczniowie zaprosili wszystkich zebranych na wycieczkę do XV - wiecznego Krakowa. Widzowie mieli okazję poznać historię Dobromiły, która kochała naukę ponad wszystko i jej marzeniem było zdobywanie wiedzy w Akademii Krakowskiej. Wraz z Dobromiłą i młodymi żakami można było zwiedzić malowniczy Stary Rynek, usłyszeć grany z wieży hejnał oraz odbyć spacer ulicami Krakowa, dowiadując się przy tym wielu nowych rzeczy o tym mieście. Nie mogło również zabraknąć polskiego ludowego tańca – Krakowiaka w wykonaniu uczniów klasy II.
            Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 7 października 2022 roku przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ta ważna umiejętność przydaje się nie tylko w czasie zajęć "Królowej Nauk" czyli matematyki, ale również na innych lekcjach. W tym dniu uczniowie powtarzali tabliczkę na wszystkich lekcjach (zarówno w sposób tradycyjny jak i z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych), a także przygotowali własną wielką kolorową tablicę mnożenia.